Prelegenci

Prelegent

Kamila Kalińczak


Dziennikarka radiowa i telewizyjna, lektorka i trenerka wystąpień publicznych. Przez blisko 15 lat pracowała jako prezenterka wiadomości oraz autorka programów publicystycznych w Radiu ZET, Chilli ZET i w TVN24 BiS. Była również szefową newsroomów Chilli ZET i Planety FM.

Właścicielka prężenie działającej firmy szkoleniowej. W 2023 roku poprowadziła 60 sesji szkoleniowych dla takich firm jak: Google, mBank, ING, Lidl, Philips, Polpharma, Coca Cola, OLX czy Deloitte. Komentatorka „Szkła kontaktowego” w TVN24, w Meloradiu prowadzi własną audycję. Od 2019 roku prowadzi na Instagramie popularny kanał „ĄĘ” - cykl quizów o poprawności językowej. W 2023 roku projekt „AĘ” zdobył tytuł „Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej”.

Prelegent

Marta Komorska


Specjalistka ds. promocji w Gabinecie Prezydenta Urzędu Miasta Poznania. Przez kilka lat zajmowała się kompleksową organizacją spotkań oraz eventów z udziałem władz miasta. Dwukrotnie uczestniczyła w przygotowaniach wizyty Prezydenta RP w Poznaniu. Aktualnie specjalizuje się w prowadzeniu 
i koordynowaniu działań promocyjnych Miasta.

Pomysłodawczyni i realizatorka miejskich kampanii społecznych: „MAMY to w CV”, „Zmień perspektywę na neuroróżnorodność” oraz akcji HEJT BOLI #NiePozwalam - Wystawa nowych narzędzi tortur, która została nagrodzona w konkursach Golden Arrow 2019 i Kreatura 2019 oraz plebiscycie Innovations 2019.

Prelegent

Asia Majdak


Marketerka, specjalistka ds. komunikacji, managerka kultury. Project Managerka w LUCKYYOU – wielokrotnie nagradzanej agencji marketingowej obsługującej największe marki w zakresie produktowym i employer brandingowym. Wspiera klientów w zintegrowanych działaniach strategicznych, marketingowych, komunikacyjnych oraz kreatywnych.

Od ponad 9 lat realizuje projekty dla największych i najbardziej wymagających, m.in. IKEA, GSK, Raben Group, Volkswagen Financial Services Polska, Martes Sport, ANIA KRUK, B/S/H, Stock Polska, Lisner, Good Taste Production czy SKF Polska. W 2023 roku film „Znaczy więcej”, stworzony przy współpracy zespołu LUCKYYOU z IKEA Retail Polska, w którym Asia pełniła funkcję project managerki, zdobył główną nagrodę w kategorii Film wizerunkowy w ramach konkursu Employer Branding Excellence Awards.



Strateżka oraz project managerka kampanii społeczno-edukacyjnej „Zmień perspektywę na neuroróżnorodność” realizowanej przez agencję LUCKYYOU na zlecenie Urzędu Miasta Poznania.

Prelegent

dr Michał Tomczak


Pierwszy polski naukowiec w obrębie dyscypliny nauk o zarzadzaniu i jakości, który zajął się badaniami nad neuroróżnorodnością. Pracował jako visiting scholar w University of North Texas w Stanach Zjednoczonych, University of Western Australia oraz Curtin University w Australii.

Autor i współautor ponad 50 publikacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, przede wszystkim z zakresu praktyk zarządczych i modyfikacji środowiska na rzecz inkluzji osób neuroatypowych. Kierownik studiów podyplomowych Menedżer HR na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Kierownik i wykonawca w kilku projektach finansowanych m.in. przez Narodowe Centrum Nauki oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Współtwórca pierwszego w kraju kierunku studiów „Neuroróżnorodność w miejscu pracy” na SWPS w Warszawie.

Opracował zestaw rozwiązań dla pracodawców w zakresie inkluzywnych praktyk z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi oraz modyfikacji środowiska pracy pod kątem potrzeb osób w spektrum autyzmu. Brał udział w opracowaniu systemu kontroli stresu dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi w jednej ze szkół specjalnych w Polsce.

Prelegent

Jacek Śmigiel


Tutor, audytor, rekruter i trener w asperIT. Zajmuje się aktywizacją zawodową oraz wspieraniem osób atypowych na rynku pracy, a także wspomaganiem firm i instytucji we wdrażaniu neuroróżnorodności i zatrudnianiu osób neuronietypowych.

Wiceprezes Zarządu Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Autyzmu oraz koordynator projektu Klub Aktywności „Po Drodze” dla dorosłych osób z autyzmem.  

Od 2000 roku zajmuje się diagnozą różnicową i funkcjonalną oraz terapią dzieci, młodzieży i dorosłych z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Od 2005 roku prowadzi szkolenia z zakresu pomocy, diagnozy i terapii osób z zaburzeniami rozwojowymi. Od 2017 roku współtworzy i realizuje metodykę programów aktywizujących, audytów, procesów rekrutacyjnych i form szkoleniowych dla firm, organizacji i uczelni w obszarze neuroróżnorodności.

Prelegent

Ewa Druszcz


Psycholożka, terapeutka i trenerka z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi zajęcia indywidualne, szkolenia i warsztaty oraz procesy grupowe. Specjalizuje się w terapii zaburzeń rozwojowych, zaburzeń lękowych oraz w prowadzeniu treningów kompetencji społecznych. Poza pracą terapeutyczną działa także w obszarze HR. Działy HR, rekruterów i liderów wspiera w budowaniu i rozwoju neuroróżnorodnych zespołów oraz rekrutacji specjalistów. W asperIT zajmuje się współpracą z neuronietypowymi pracownikami oraz prowadzeniem szkoleń z zakresu neuroróżnorodności.

Prelegent

Aleksander Oleszkiewicz


Dyrektor auticon Labs – globalnego działu innowacji firmy autcion. Odpowiada za rozwój rozwiązań informatycznych pomagających organizacjom w budowaniu neurowłączającego środowiska pracy oraz wspierających neuroatypowych pracowników. Ma ponad 27 lat doświadczenia zawodowego, które zdobywał w Polsce i na świecie w Acoustic, IBM, Marketplanet oraz prowadząc własną firmę. Posiada dyplom magistra inżyniera IT Politechniki  Warszawskiej oraz dyplom MBA Universty of Warwick.

Prelegent

Agata Kostecka-Dziąg


Neuróżnorodna coachini, mentorka, trenerka i psychoedukatorka. Zajmuje się wspieraniem osób neuroróżnorodnych, a także firm budujących neuroinkluzywne środowiska pracy. Przez ostatnie lata pełniła funkcję prezeski i menedżerki w instytucjach z branży automatyki przemysłowej i intralogistyki.  Tworzy struktury i procesy w nowo powstałych firmach, rekrutując, wdrażając oraz szkoląc pracowników.